BLICKRIG ZVEZDE U POLUFINALU KUPA: Crveno-beli SRUŠILI Partizan!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport

Objavljeno: 21:40h
Završeno
21:04h

Crvena zvezda je savladala Partizan 2:0 u okviru polufinala Kupa Srbije.

Parni valjak je bolje otvorio utakmicu i imao nekoliko šansi da ugozi gol crveno-belih.

Prva nešto veća prilika za pogodak, viđena u 2. minutu meča.

Detalj sa derbija polufinala Kupa Srbije
Detalj sa derbija polufinala Kupa Srbije foto: Starsport

Nesiguran je bio Omri Glazer posle centaršuta iz prekida, ali srećom po njega i Crvenu zvezdu, Partizan nije ugrozio gol crveno-belih.

U 5. minutu, stigla je nova pretnja za Zvezdu.

Antić je centrirao, ali su se crveno-beli lako odbranili.

Severina je u 7. minutu odlično uposlio Kalulua, ali ga je Dragović stigao i zatvorio mu prostor.

Od potencijalne gol-šanse crno-beli su dobili korner nakon kog nisu uspeli da zaprete Glazeru.

Crveno-beli su u 19. minutu prvi put ozbiljnije zapretili rivalu.

Posle izbijanja lopte golmana Partizana, nakon kornera, lopta se odbila do Bukarija, koji je neprecizno šutirao iznad gola.

U 15. minutu, Partizan nastavlja da preti.

Crno-beli su imali novu šansu u 21. minutu

Bio je to kontranapad Partizana, Severina je sjajno uposlio Baždara u prazan prostor, Samed je ipak bio neprecizan i šutirao iznad gola.

U 27. minutu, viđen je prvi gol na meču.

Hvang je sjajnim driblingom izbacio Antića, ubacio loptu u šesnaesterac, a Kovačević je nespretnom reakcijom postigao autogol.

Nakon samo dva minuta, Zvezda povećava prednost na 2:0 i zadaje jako težak zadatak crno-belima do kraja meča.

Mijailović je sa boka centrirao u šesnaesterac, Olajinka sjajno primio loptu i zatresao mrežu crno-belih.

Crvena zvezda je dobila veliku motivaciju posle dva postignuta gola i nastavila ozbiljno da preti.

Nova šansa, viđena je u 38. minutu meča.

Sjajnu priliku za gol imao je Stamenić, bio je sam pred golmanom Jovanovićem, ali nije bio precizan.

Tačnije, golman Partizana je uspeo nogom da zakači loptu i skrene je pored gola.

Pritom su i sudije pokazale da je reč o ofsajdu, mada se nakon snimka čini da nije bilo nedozvoljene pozicije i da bi gol bio priznat da je reprezentativac Novog Zelanda bio precizan.

Minut kasnije, stiže pretnja crno-belih.

Sjajno je intervenisao golman Crvene zvezde na novi šut mladog Partizanovog napadača, ali je dosuđen i ofsajd, a nakon snimka je potvrđeno da bi gol bio poništen da je Baždar bio precizniji.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo golova.

Početak drugog dela igre, doneo je novu dramu.

U 47. minutu, Glazer je loše ispucao loptu, na svu sreću za crveno-bele, Goh se nije dobro snašao.

Velika šansa za Crvenu zvezdu, viđena je u 52. minutu meča.

Nakon greške igrača Partizana, usledio je kontranapad Zvezde.

Sjajan pas je imao Mijailović za Olajinku, Piter je bio u situaciji 1 na 1 sa Jovanovićem, ali je šutirao neprecizno, iznad prečke.

U 58. minutu, Zvezda je mogla da poveća prednost na 3:0.

Šutirao je dva puta Mirko Ivanić nakon centaršuta Hvanga iz prekida, ali je oba puta Jovanović zaustavio Zvezdinog vezistu.

U 62. minutu je usledio prekid nakon bačenih baklji na teren sa južne tribine.

Jedna od njih završila je i u Glazerovom golu, ali utakmica je nastavljena nakon dva minuta pauze.

Zvezda je u 66. minutu ponovo zapretila.

Nakon centaršuta Mijailovića, nisu se dobro razumeli Olajinka i Bukari, te su se sudarili u pokušaju da šutiraju glavom.

Brži je bio Nigerijac, ali je poslao loptu preko gola, a potom i nezgodno doskočio zbog čega mu je ukazana pomoć lekara.

Nikolić je u 73. minutu sjajno šutirao sa distance, ali je Glazer uspeo da skrene loptu pored stative.

U 79. minutu se povredio Olajinka, te je izmenjen, a šansu umesto njega je dobio Naser Điga..

Partizan je nastavio da vreba gol Zvezde, u 81. minutu viđena je nova prilika.

Katai je proigrao Hvanga, ali je golman Partizana sjajno odbranio pokušaj.

Nakon toga, dosuđen je i ofsajd.

U 89. minutu, novu veliku šansu imali su crveno-beli.

Do kraja meča, bilo je šansi na obe strane, ali bez golova.

Crvena zvezda se plasirala u finale Kupa Srbije, a kako bi došla do trofeja, moraće da pobedi Vojvodinu, koja je savladala Radnički iz Kragujevca.

20:17h

DRUGO POLUVREME:

Sudija je produžio meč za još 4 minuta

89. minut - Katai je sa boka odložio loptu ka Mijailoviću koji je imao dosta prostora, šutirao u okvir gola Partizana, ali je neverovatni Jovanović sjajno zaustavio udarac.

84. minut - Još jedna fantastična odbrana Aleksandra Jovanovića. Katai je proigrao Hvanga, ali je golman Partizana bio sjajan bez obzira na to što je dosuđen ofsajd.

79. minut - Zvezda pravi izmenu. Šansu dobija Điga umesto povređenog Olajinke.

73. minut - Sjajan udarac Nikolića sa distance, ali Glazer uspeva da skrene loptu pored stative.

66. minut - Nakon centaršuta Mijailovića, nisu se dobro razumeli Olajinka i Bukari, te su se sudarili u pokušaju da šutiraju glavom. Brži je bio Nigerijac, ali je poslao loptu preko gola, a potom i nezgodno doskočio zbog čega mu je ukazana pomoć lekara.

58. minut - Crvena zvezda je imala novu veliku šansu za gol. Šutirao je dva puta Mirko Ivanić nakon centaršuta Hvana iz prekida, ali je oba puta Jovanović zaustavio Zvezdinog vezistu.

52. minut - Nakon greške igrača Partizana, usledio je kontranapad Zvezde. Sjajan pas Mijailovića za Olajinku, Piter u situaciji 1 na 1 sa golmanom šutira neprecizno, iznad prečke.

47. minut - Severina je probao da nađe Zahida dugom loptom, ali nije to dobro učinio. Potom je Glazer loše ispucao loptu, ali se Goh nije dobro snašao.

18:45h

PRVO POLUVREME:

Kraj prvog poluvremena.

39. minut - Sjajno je intervenisao golman Crvene zvezde na novi šut mladog Partizanovog napadača, ali je dosuđen i ofsajd, a nakon snimka i potvrđeno da bi gol bio poništen da je Baždar bio precizniji.

38. minut - Sjajnu šansu za gol imao je Stamenić, bio je sam pred golmanom Jovanovićem, ali nije bio precizan. Tačnije, golman Partizana je uspeo nogom da zakači loptu i skrene je pored gola. Pritom su i sudije pokazale da je reč o ofsajdu, mada se nakon snimka čini da nije bilo nedozvoljene pozicije i da bi gol bio priznat da je reprezentativac Novog Zelanda bio precizan.

29. minut -  GOOOOOLLLL! Samo dva minuta kasnije, Zvezda povećava rezultat na 2:0. Mijailović je sa boka centrirao u šesnaesterac, Olajinka sjajno primio loptu i zatresao mrežu crno-belih.

27. minut - GOLLLLLLLLL! Vodi Crvena zvezda. Hvang je sjajnim driblingom izbacio Antića, ubacio loptu u šesnaesterac, Kovačević nespretnom reakcijom postiže autogol.

21. minut - Kontranapad Partizana, Severina je sjajno uposlio Baždara u prazan prostor, Samed ipak šutira iznad gola.

19. minut - Opasna situacija iz kornera, posle izbijanja lopte golmana Partizana, lopta se odbila do Bukarija, koji je neprecizno šutirao iznad gola.

15. minut - Stopostotnu šansu je imao Goh, na sjajnu asistenciju Baždara, ipak, šut je bez problema odbranio Glazer.

13. minut - Kalulu je dobio nezgodan udarac u glavu, završio na zemlji, ali je ubrzo smogao snage da nastavi meč.

7. minut - Severina je odlično uposlio Kalulua, ali ga je Dragović stigao i zatvorio mu prostor. Od potencijalne gol-šanse crno-beli su dobili korner nakon kog nisu uspeli da zaprete Glazeru.

5. minut - Partizan je nešto ofanzivnije ušao u meč i iznudio prvi korner nakon pet minuta. Antić je centrirao, ali su se crveno-beli lako odbranili.

1. minut - Bez šansi za gol na obe strane.

Počeo je meč minutom ćutanja zbog smrti ekonoma Zvezde Dragana Milanovića.

18:05h

Poznati su sastavi oba tima:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Stamenić, Hvan - Bukari, Ivanić, Olajinka - Endijaje.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović - Filipović, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Goh - Severina, Zahid, Kalulu - Baždar.

18:00h

Crvena zvezda je savladala Partizan 3:2 u okviru 173. večitog derbija u Superligi Srbije.

Gol za pobedu crveno-belih je postigao Aleksandar Katai iz penala u 99. minutu utakmice, što je uzrokovalo burne reakcije iz tabora Partizana.

Crno-beli pokazali su veliko nezadovoljstvo deljenjem pravde arbitra Pavla Ilića, za kojeg su smatrali da nije dobro obavljao svoj posao i pretili su da će možda čak i bojkotovati utakmicu polufinala Kupa Srbije.

Partizan je najavio da će na večerašnjem derbiju iskazati protest zbog dešavanja u prethodnom meču sa najvećim rivalom.

Naime, crno-beli će izaći na teren sa posebnim majicama, na kojima piše:

- Neki ljudi nikada neće saznati kako je lepo zaspati mirne duše i čistog obraz - uz skraćenicu Fudbalskog saveza Srbije.

Inače, pravdu na Marakani će deliti Miloš Milanović, mladi arbitar iz Ćuprije.

Očekuje se da će biti dobra poseta, bez obzira na pljuskove koji su zahvatili Beograd.

Prema vremenskoj prognozi, kiše neće biti na meču između crveno i crno-belih, što svakako predstavlja olakšavajuću okolnost za igru.

Detalj sa 173. Večitog derbija
Detalj sa 173. Večitog derbijafoto: Starsport©

Partizan će biti znatno pojačan na večerašnjem meču.

Aleksandar Jovanović, golman Partizana, oporavio se od povrede, te će braniti na večerašnjem derbiju, ako se naravno bude odigrao.

Podsetimo, u subotnjem porazu od 3:2 na stadionu "Rajko Mitić", gol crno-belih branio je Miloš Krunić, koji je bio više nego dobar između svojih stativa.

Takođe, očekuje se da sa klupe šansu dobije i Mateus Saldanja, koji se oporavio od povrede.

Nadamo se da će biti kvalitetna utakmica, uz puno golova na obe strane, bez incidenata.

Večerašnji derbi, daće nam odgovor na to, ko će se plasirati u finale Kupa Srbije.