ISTORIJA! Jedinstvo prvi put u Superligi: Ubljani slave Karikarija (FOTO)

Izabrancii Ivana Radovanovića naredne sezone biće deo elitnog ranga

Veljko Petrović

Jedinstvo sa Uba podarilo je Dragana Džajića, Dušana Savića, Nemanju Matića i mnoge druge, ali nikada kao klub nije igralo Superligu Srbije.

Danas, 18. maja 2024. godine i to se menja jer će izabranici Ivana Radovanovića naredne sezone biti deo elitnog ranga prvi put u istoriji!

Ubljani su pobedili Radnički u Sremskoj Mitrovici golom Kvakua Karikarija u 41. minutu za obezbeđenu drugu poziciju na kolo pred kraj plej-ofa Prve lige.

Jedinstvo se pridružilo OFK Beogradu, a momak iz Gane koji je došao u leto 2022. godine postigao je 15. gol u prvenstvu ove sezone.

Afrički napadač je trenutno drugi strelac, a pogodak više ima Dejan Georgijević, ofanzivac "romantičara."

Inđija je primila gol u Šapcu protiv Mačve za 2:2 u 94. minutu i tako je propustila priliku da osigura treće mesto i definitivan baraž.

Smederevo i Tekstilac su podelii bodove u remiju od 1:1 i oni će zajedno sa zeleno-belima odlučivati ko će ići u doigravanje, a mesta je samo dva.