POTPUNI HAOS U RIMU: Đoković ostao u NEVERICI!
Novak Đoković, Foto: Felice Calabrò / IPA / Profimedia

masters

Bilo je svega i svačega

Objavljeno: 20:06h

Novak Đoković je konačno, posle haosa i kiše, dobio ime prvog rivala na Mastersu u Rimu.

Najbolji teniser sveta će se u okviru 2. kola turnira u prestonici Italije sastati sa Francuzom Korentanom Muteom.

On je posle velike borbe, prekida i preokreta savladao Rusa Romana Safijulina rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:2).

Bio je ovo njihov treći međusobni duel i drugi trijumf Francuza, a meč je trajao 156 minuta.

Safijulin je osvojio prvi set nakon velikog broja brejkova na obe strane.

Mute je dva puta propuštao prednost brejka, a onda je Rus stigao do nje i za razliku od rivala to je i iskoristio da osvoji prvi deo igre rezultatom 6:3.

Francuz se žestoko nervirao zbog gubitka prvog seta, a potom i sredinom drugog kada nije iskoristio dve brejk lopte.

U drugom setu nismo videli niti jedan brejk. Francuz je vodio rezultatom 6:5, a kiša je u tim trenucima počela da pada, ali glavni sudija nije hteo da prekine meč. Mutea je to iznerviralo, pa je bacao reket i vikao na na arbitra.

Safijulin je sve to smireno posmatrao, osvojio gem na svoj servis i izborio taj-brejk.

Usledila je prava provala oblaka, pa je sudija sada morao da prekine susret, a Mute mu je odmah prišao da mu nešto kaže. Svađao se po velikom pljusku Francuz sa sudijom, da bi se na kraju pokupio i napustio teren.

Kada je kiša prestala, igrači su se vratili na teren, a Muteu je ova pauza izuzetno prijala.

Dominantno je osvojio taj-brejk rezultatom 7:1, a potom je sa sjajnom igrom nastavio i u trećem setu.

Lako je Korentan stekao dva brejka prednosti, a stečenu prednost nije ispustio, iako je Safijulin u dva različita gema propustio po jednu brejk šansu.

Mute je u osmom gemu servirao za pobedu, stigao je do prve meč lopte koju je odmah iskoristio i plasirao se u 2. kolo i tako zakazao duel sa Novakom Đokovićem.

Nema sumnje da je Nole prateći ovaj susret ostao u neverici zbog svega što je gledao.