ISTORIJSKI PORAZ JOKIĆA I DENVERA! Ništa od odbrane prstena, Minesota od -20 do finala (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić tokom majstorice Denvera i Minesote, Foto: EPA/JUSTIN EDMONDS

PLEJ-OF NBA lige

Aktuelni šampion završio sezonu posle sedam utakmica u polufinalu Zapadne konferencije

Objavljeno: 07:36h

Košarkaši Denver Nagetsa neće odbraniti titulu šampiona NBA lige pošto su poražemni u majstorici polufinala Zapadne konferencije od Minesote - 90:98.

U Bol areni prvi put u istoriji najjače lige sveta, neka franšiza je ispustila 20 ili više poena prednosti u odlučujućoj, sedmoj utakmici.

To se dogodilo aktuelnom osvajaču prstena pošto je imao toliko razlike na svom kontu, ali su "vukovi" napravili seriju 19:3 i trasirali put ka preokretu.

Posle pet minuta vođstva gostiju, Majk Meloun je tražio tajm-aut, ali je Minesota nastavila i imala niz 8:0, ali se probudio Denver sa serijom 7:0.

Majkl Porter Džunior, Karl-Entoni Tauns i Nikola Jokić tokom majstorice Denvera i Minesote
Majkl Porter Džunior, Karl-Entoni Tauns i Nikola Jokić tokom majstorice Denvera i Minesotefoto: C. Morgan Engel / Getty images / Profimedia

Džamal Mari upisao je tri trojke i 13 poena i bio je najbolja podrška Nikoli Jokiću za prednost na kraju prve četvrtine od 24:19.

Celo prvo poluvreme igralo se u sekvencama dva tima, a druga deonica završena je 53:48 u korist MVP-a i saigrača.

Džamal Mari šutira tokom majstorice Denvera i Minesote
Džamal Mari šutira tokom majstorice Denvera i Minesotefoto: C. Morgan Engel / Getty images / Profimedia

U nastavku je Mari povezao poene za distance sa 58:38, a pemetnim udvajanjem potpuno je zaustavljen Entoni Edvards.

Trojke su promašili Jokić, Edvards i Mari, ali je pogodio Mekdenijels, a Minesota je na kraju za sedam minuta imala pomenutu seriju od 19:3.

Entoni Edvards tokom majstorice Denvera i Minesote
Entoni Edvards tokom majstorice Denvera i Minesotefoto: C. Morgan Engel / Getty images / Profimedia

Timbervulvsi su preuzelii kontrolu, a Somborac je šutirao 0/7 za tri poena, ali nije se predavao i vezao je dve trojke za minus tri - 78:81.

Sve dileme rešio je Edvards za 92:82 i +10 i povratka za Denver više nije bilo.

Kod Nagetsa najefikasniji bio je Džamal Mari sa 35 poena, dok je Nikola Jokić upisao dabl-dabl od 34 poena, 19 skokova i sedam asistencija.

Na drugoj strani Džejden MekDenijels i Karl-Entoni Tauns po 23 poena, Entoni Edvards 16, Rudi Gober 13, Naz Rid 11, a Majk Konli 10.

Minesota će u borbi za veliko finale igrati protiv Dalasa.